• +905454894656
  • Yavuzselim Mah. 427 Sk. No3/8 Gebze KOCAELİ

Redüktörler

Temelde bir dişli sistemine verilen isim olan Redüktörler, tork oranını değiştirmeye yeteneğine sahip olan araçlardır. Dönme hareketinin oluşturduğu tork oranının dişliler aracığıyla değiştirilmesini mümkün klan Redüktörler, tam olarak sistemsel bir esasa bağlı olarak çalışmaktadır. Vites kutusunun yanında bulunan dişli çark sistemlerine paralel olarak dizilen dişlilerin en önemli elemanları arasında Redüktörler de yer almaktadır. Görüldüğü üzere Redüktörlerin motorlarda vazgeçilmez bir aygın olduğunu ifade etmek mümkün olmaktadır. Redüktörlerin yapısına baktığımızda karşımıza gövde içinde yerleşik vaziyette bulunan miller, yataklar ve dişli çarkların bulunduğu bir sistem olarak tanımlanır. Elbette ki bu aygıtların son derece titiz bir çalışma sistemine sahip olduklarını ifade etmek mümkün olmaktadır.

Redüktörlerin Avantajları Nelerdir?

Günümüz itibariyle Redüktörler pek çok önemli kazanımı kullanıcısına sunmaktadır. Bu durum ise doğal olarak bu aygıtlara olan ilgiyi de sürekli bir şekilde arttırmaktadır. Peki Redüktörlerin avantajları nelerdir? İşte ayrıntılar!

Görüldüğü üzere günümüz koşullarında Redüktörlerin pek çok önemli kazanımı sunabildiklerini söylemek mümkün olmaktadır. Bu durum ise günümüz itibariyle pek çok farklı işletmenin bu ürünleri tercih etmesini mümkün kılmaktadır.

× Merhaba! Bize Yazabilirsiniz